https://www.tlpoker.pl/


LP international Poland latinoamerica Iceland    Kontakt            Użytkownicy: 125 Aktywnych, 0 Zalogowanych - Godzina: 03:57
Dla początkujących

Poker Nowości








TLP Avatary Pokerstars:


Oddsy i prawdopodobieństwo

Nowy na TLPoker? Zarejestruj się za darmo!
Indeks > Dla początkujących
MarkN   . mar 24 2007 07:45. Postów 2541

Outsy.. są to karty, które (jeżeli się pojawią) wzmocnią nasz układ do takiego stopnia, że prawie napewno jesteśmy w stanie wygrać dane rozdanie. Dla przykadu, jeżeli masz straight draw (holecards: '89' flop 2-6-7), straighta może Ci dać zarówno piątka jak i dziesiątka. Każdej z tych kart są cztery w całej talii, zatem łącznie straighta może nam dać 8 kart, i tyle też mamy outsów. Poniżej przedstawiamy tabele z procentową szansą na to, że dojdzie nam wymarzony out - w zależności od tego ile ich mamy. Warto się zapoznać z tymi danymi (niekoniecznie je zapamiętać, jednak dobrze jest mniej więcej kojarzyć o co w tym chodzi).


Ilość outówNa flopie
do turna
Na turnie
do rivera
Na flopie do turna
i rivera razem
1 Out2.13%2.17%4.26%
2 Outy4.26%4.35%8.42%
3 Outy6.38%6.52%12.49%
4 Outy8.51%8.70%16.47%
5 Outów10.64%10.87%20.35%
6 Outów12.77%13.04%24.14%
7 Outów14.89%15.22%27.84%
8 Outów17.02%17.39%31.45%
9 Outów19.15%19.57%34.97%
10 Outów21.28%21.74%38.39%
11 Outów23.40%23.91%41.72%
12 Outów25.53%26.09%44.96%
13 Outów27.66%28.26%48.10%
14 Outów29.79%30.43%51.16%
15 Outów31.91%32.61%54.12%
16 Outów34.04%34.78%56.98%
17 Outów36.17%36.96%59.76%
18 Outów38.30%39.13%62.44%
19 Outów40.43%41.30%65.03%
20 Outów42.55%43.48%67.53%
21 Outów44.68%45.65%69.94%
22 Outy46.81%47.83%72.25%


Prawdopodobieństwo otrzymania preflop:

Pary asów220/1
AA lub KK110/1
Jakakolwiek para16/1
AK suited331/1
AK off-suit110/1
AKs lub AKo82/1
Dwie karty w kolorze3.3/1
AA, KK lub AK46/1


Po otrzymaniu pary, szansa na to ze :

Dostaniesz seta lub lepiej na flopie7.5/1
Dostaniesz seta na flopie8.3/1
Dostaniesz fulla na flopie136/1
Dostaniesz karete na flopie407/1
Dostaniesz seta lub lepiej do rivera4.2/1


Mająć dwie karty w kolorze, szansa na to, że:

Dostaniesz flusha na flopie118/1
Dostaniesz flush draw na flopie8.1/1
Dostaniesz backdoor flush draw (3 karty do flusha) na flopie1.4/1
Dostaniesz flusha do rivera15/1


Z dwoma kartami w różnych kolorach, szansa na to, że:

Dostaniesz flush draw na flopie88/1
Dostaniesz backdoor flush draw (3 karty do flusha) na flopie6.8/1
Otrzymasz flusha do rivera53/1


Z dwoma różnymi kartami, szansa na to, że flopniesz:

Co najmniej pare (z użyciem jednej z Twoich holecards)2.1/1
Parę (z użyciem jednej z Twoich holecards)2.5/1
Dwie pary (z użycie obu Twoich holecards)49/1
Jakiekolwiek dwie pary24/1
Tripsy (z użyciem jednego z Twoich holecards)73/1
Fulla (z użyciem obu Twoich holecards)1087/1
Karete (z użyciem jednej z Twoich holecards)9799/1


Szansa na to, że na flopie wypadnie:

3 takie same karty424/1
Para5/1
3 karty w kolorze18/1
2 karty w kolorze0.8/1
3 karty w różnych kolorach1.5/1
3 karty jedna po drugiej (345, 789 itd.)28/1
2 karty jedna po drugiej1.5/1
Brak sekwencji kart0.8/1


Na turnie, szansa na:

Full house'a na nastepnej karcie, gdy masz seta5.7/1
Full house'a na nastepnej karcie, gdy masz two pair11/1
Flusha na następnej karcie, gdy masz 4 karty w kolorze4.2/1
Straight na następnej karcie, gdy masz open-ended straight draw4.9/1
Straight na następnej karcie, gdy masz gutshot straight draw11/1
Pare, majac dwie overcards6.8/1


Szansa na to, że od flopa do rivera złapiesz:

Fulla lub lepiej, mając seta2/1
Fulla lub lepiej, mając dwie pary5.1/1
Flusha, mając cztery karty w kolorze1.9/1
Flush, majac trzy karty w kolorze (backdoor flush)23/1
Straighta, mając Open ended straight draw2.2/1
Straighta, mając gutshot straight draw11/1
Para lub lepiej, mając dwie overcards3.2/1




Facebook Twitter
 Ostatnia Modyfikacja: 24/03/2007 18:57

 



Bonusy pokerowe


Streamy pokerowe



Copyright © 2018. TLPoker.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację jego regulaminu.
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla polskojęzycznych obywateli państw, w których uczestnictwo i reklamowanie pokera internetowego jest legalne.
Kontakt Mapa strony LiquidPoker